دیدار دستگاه های اجرایی با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان

دیدار  دستگاه های اجرایی با سرکنسول  ایران در آکتائو قزاقستان

رئیس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان:

عدم برگشت ارز نشاط تجارت را از بازرگانان ایرانی سلب کرده است.

چوپانی گفت: مشکلات پیرامون عدم برگشت ارز نشاط تجارت را از بازرگانان ایرانی سلب کرده است و باید وزارت امورخارجه در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، علی محمد چوپانی در نشست اندیشه ورزی پیرامون بالابردن ظرفیت مبادلات تجاری بین گلستان و آکتائو که با حضور فعالان اقتصادی گلستان برگزار شد، اظهار کرد:  پرواز آکتائو راه اندازی شده و استقبال خوبی صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم به صورت هفتگی این پرواز را از گرگان به آکتائو داشته باشند.

رئیس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان  ادامه داد: در حال حاضر تجار ما برای برگشت مجبور هستند از طریق خط پروازی دیگری به ایران برگردند و امیدواریم که با هفتگی شدن پروازه ها این مشکل برطرف شود.

چوپانی بیان کرد: بازرگان های ما به دلیل عدم سازکار مناسب برگشت ارز بی انگیزه شدند و نتوانستیم سازکار مناسبی در این راستا داشته باشیم و برخی از تجار ما مجبور به باز کردن حساب در دیگر کشورها شدند که تبعات خاص خود را دارد.

وی افزود: روسیه و چین با ما پیمان استراتژیک دارند ولی هنوز محدودیت ها و تحریم هایی آمریکایی در کشورهای cis و همسایگان ما پابرجا است.

این مقام مسئول در آخر یادآور شد: مسائل اقتصادی و اختلاف نظرات مالی بین دو کشور ایران و ترکمنستان هنوز برطرف نشده است تا بتوانیم حمل و نقل جاده ای خود را ازسربگیریم و باید وزارت امور خارجه به تلاش بیشتری نسبت به این مهم اقدام کند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان:

ضرورت راه اندازی فروشگاه های تجاری ایرانی در قزاقستان

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان گفت: باید تلاش کنیم پرواز گرگان به آکتائو گسترش یابد فروشگاه های تجاری کالاهای ایرانی در قزاقستان تاسیس شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، امیر عابدی در نشست اندیشه ورزی پیرامون ارتقاء ظرفیت مبادلات تجاری بین گلستان و آکتائو که با حضور فعالان اقتصادی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: فضایی فراهم شده که توافق نامه اوراسیا را داریم و باید از همه ظرفیت ها برای توسعه صادرات استفاده نماییم.

عابدی بیان کرد: باید تلاش کنیم پرواز گرگان به آکتائو گسترش و بصورت هفتگی برقرار شود.

وی به توسعه تجارت با کشور قزاقستان تاکید کرد و افزود: نیاز است مشکلات انتقال ارز برطرف شده و مشکلات ارزی بین دو کشور رفع گردد.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.