شرکت چادرملو با همکاری دو شرکت سرمایه گذاری امید و معدنی و صنعتی گل گهر به صورت غیر مستقیم از طریق شرکت کاوند نهان زمین در چند شرکت فعال در معادن مس کشور قزاقستان اقدام به سرمایه گذاری کرده است

شرکت چادرملو با همکاری دو شرکت سرمایه گذاری امید و معدنی و صنعتی گل گهر به صورت غیر مستقیم از طریق شرکت کاوند نهان زمین در چند شرکت فعال در معادن مس کشور قزاقستان اقدام به سرمایه گذاری کرده است

با لغو تحریم های بین المللی بسیاری از موانع صادراتی و مشکلات نقل و انتقال پول برای شرکت های ایرانی از میان رفته و راه برای ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار داخلی باز شده است، در همین راستا خبرهایی مبنی بر همکاری شرکت های سنگ آهن با همتایان خارجی انها نیز به گوش می رسد که چادرملو نیز از جمله آن شرکت هاست.

در همین ارتباط مدیر مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شرکت چادرملو با همکاری دو شرکت سرمایه گذاری امید و معدنی و صنعتی گل گهر به صورت غیر مستقیم از طریق شرکت کاوند نهان زمین در چند شرکت فعال در معادن مس کشور قزاقستان اقدام به سرمایه گذاری کرده است.

محمود سیدی در ادامه در رابطه با پیش بینی قیمت های جهانی در سال 95 گفت: با توجه به اخباری که در رابطه با قیمت های جهانی فلزات وجود دارد، از افزایش تقاضا برای محصولات فولادی در اواخر سال 2016 حکایت دارد که می تواند باعث رشد قیمت آنها در بازارهای بین المللی شود، اما در رابطه با بازارهای داخلی باید بگویم که قیمت محصولات فولادی تأثیر زیادی از قیمت های جهانی نمی گیرد، اما اگر اقتصاد کشور از رکود خارج و به علت رونق حرکت کند، تقاضا در داخل نیز تحریک خواهد شد و قیمت شمش فولاد خوزستان که مبنای نرخ سنگ آهن و مواد اولیه محصولات فولادی است افزایش می یابد. این امر برای شرکت های سنگ آهنی مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 95 با اعلام 18 تومان سود برای هر سهم، کاهش سودآوری 53 درصدی نسبت به سال 94 را برآورد کرده ایم که علت عمده این تعدیل منفی افت قیمت شمش فولاد خوزستان می باشد. چرا که در این پیش بینی این نرخ را به ازای هر تن 10 میلیون ریال در نظر گرفته ایم.

سیدی در خاتمه گفت: در حال حاضر شرکت پیگیر دریافت مجوز از سازمان بورس برای افزایش سرمایه 104 درصدی از محل آورده های نقدی مطالبات می باشد. این افزایش سرمایه در دو مرحله انجام خواهد شد، بخش عمده این افزایش سرمایه از محل مطالبات خواهد بود و در راستای اجرای طرح های توسعه شرکت صرف می شود، طرح های توسعه “کچاد” نیز شامل طرح افزایش رفیت تولید، احیا و ساخت نیروگاه و طرح تأمین آب می باشد که بخشی از آنها در حال انجام بوده و با ورود این نقدینگی به شرکت ساختار مالی تغییر کرده و این هزینه ها جبران خواهد شد و تمام تلاش بر آن است تا مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه تا پایان سال جاری برگزار شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.